Menu
Your Cart

NOTEBOOK TEKNİK SERVİS

        


Notebook Anakart Tamiratı

 

RMB Bilgisayar Teknik servisimizde bulunan deneyimli personelimiz tarafından Cihazınız Kontrol edildikten sonra size sorunu bildirilecektir. Onayınız alındıktan sonra Ana kart tamirleri gerçekleştirmektedir. Anakart üzerinde bulunan tüm elektronik devre elemanlarına ve chiplere müdahale edebilen firmamız %90' a varan tamir başarısı gösterebilmektedir


 


Notebook Menteşe ve Kasa Onarımı

 

Notebooklarda en sık yaşanan problemlerden biri olan menteşe kırılması veya kasa vidalarının kırılması olarak karşımıza çıkmaktadır. Kasa ve menteşe aksamları ince yapıda üretildiği için daha dayanıksız bir haldedir. Cihazların küçülmesi sebebinden kaynaklanmaktadır. Bu üretim beraberinde kırılmalara sebep olmaktadır, Menteşe ve kasalarınızın onarımı tarafımızdan yapılmaktadır.

 

 

 Notebook LCD Panel Değişimi

 

Laptoplar da en sık görünen arızalardan biride LCD panellerin kırılması sonucu oluşan arızalardır. 1. kalite LCD paneller sayesinde notebook un ilk günkü ekran kalitesinde olmasını sağlıyoruz. Düşük kalite paneller fiyat olarak avantajlı olmasına rağmen ilerleyen zamanlarda gözlerde probleme sebep olmaktadır. Sağlığınız alacağınız ucuz panellerden daha değerlidir.

 

 

 Notebook Klavye Değişimi

 

 Genellikle sıvı teması veya afacanların tuşları sökmesi sonucu oluşan arıza türüdür. Sökmelerinden dolayı arızalanmalarda genellikle Elimizde kılavyenin 2. Eli varsa tuş değişmi ile çözmeye çalışıyoruz. Aksi durumlarda ise klavyenin değişimini yapmaktayız. Arızalı ve değişmesi gereken klavyeler ise garantili bir şeklide ilk günkü gibi takılarak teslim edilmektedir.

 

 

 Temizlik ve Bakım İşlemi

 

Laptoplara da düzenli olarak bakımlarının yapılması çok önemlidir. Zaman içinde çevre şartlarına göre toz vb. dış etkenler nedeniyle bakır kanalların tıkanması sebebiyle cihazın soğutma işlemlerini gerçekleştiren fanın devir hızını düşürmesi sebebiyle ve ısıyı dışarıya atamamı sebebiyle makinada ısınma ve kapanma sebepleri oluşmaktadır. Termal macun ve padlerin işlevlerini tam olarak yerine getirememeye başlar. Bu bilgisayarın performansının  düşmesine, daha fazla pil harcamaya, anakart üzerindeki chiplerin yanmasından, bazı önemli parçaların arızalanmasına kadar pek çok soruna sebep olacaktır. Bu nedenle notebookların periyodik olarak temizliğinin yapılması, soğutucu sitemde bulunan termal macun ve padlerin değişmesi gerekmektedir. Bu işlemler teknik personelimiz tarafından Profoyenel bir biçimde yapılmaktadır.